Як правильно вибрати металочерепицю

23.02.2018

При будівництві абсолютно будької будівлі його дах завжди виконує функцію захисту, забезпечуючи в приміщенні необхідні кліматичні умови, що повністю виключають впливу ззовні на внутрішню частину будівлі. Для неї використовуються різні види покрівлі, такі як: штучні, рулонні або листові, а також м'які або навіть жорсткі, плоскі або навіть профільні матеріали. Одні з видів відмінно підходять для перекриття дачі або заміського будиночка для відпочинку, інші ж бездоганно підходять виключно для багатоповерхівок, торгових домів і адміністративних будівель.

З огляду на ці причини, потрібно ретельно відбирати типи покрівлі, чітко орієнтуючись на задані параметри майбутньої будівлі, що впливають на якість експлуатації майбутньої споруди:

Експлуатаційні властивості покрівлі. Якостями, що визначають тип покрівлі, будуть показники пожежної безпеки будівлі, його довговічності, а також міцності до різних механічних факторів і показники корозійної стійкості.
Загальне навантаження на перекриття. Матеріал для перекриття зобов'язаний витримати вагу опадів, а також дії вітрів і хуртовин різного ступеня, тиску і швидкості. Також, варто відзначити, що вага самого матеріалу потрібно підбирати з урахуванням недопущення надмірного тиску на кроквяну систему.
Конфігурація даху. Для дахів зі складною геометрією підходять лише деякі види матеріалів.
Естетичний і дизайнерський аспект.
Термін гарантійної експлуатації. В середньому термін гарантійної служби даху з листового металу - близько 15 років, але при потрібному використанні даху і збереження її в старанним стані і своєчасному ремонті термін служби може збільшитися до 30, а то і до п'ятдесяти років. Також, тривалість експлуатації перекриття безпосередньо залежатиме від її якості і властивостей обраного матеріалу.
Вартість перекриття даху, яка складається з цін на матеріали, а також витрати на оплату монтажних робіт.
Тип будови. Для побудови господарських або дачних будинків пріоритетною буде дешевизна, в той час як при будівництві житлового будинку головним фактором буде довговічність і міцність.
Така висока популярність металочерепиці заслужена її невисокою вартістю і хорошими показниками покриття. Модульна металочерепиця набагато дешевше, ніж бітумна або, тим більше, натуральна черепиця.

  1. Декорування лицьового боку,
    Товщина заготовки,
    Широка колірна гамма, яка недоступна в інших покрівельних матеріалах,
    Габаритні розміри такого листа (близько 1200 мм * 800-8000 мм),
    Форма полірування..

Товщина металу або стали.

Одним з головних вимог, що впливають на ціну черепиці, є її товщина. Покриття для покрівлі має витримати не тільки вагу атмосферних опадів, але і вага працюючих і укладають дах монтажників.

Найпопулярніша товщина матеріалу дорівнює 0,5 мм, але не скрізь в області великих скатів, де нікого НЕ буде можна скористатися покриттям з товщиною в 0,45 мм. Чим метал товщі, тим він дорожчий виходити вартість матеріалів. Так само якщо замовник вибирає черепицю 0,45 мм, то в такому випадку виконується обрешетка з самим мінімально допустимим кроком. Існує також лист товщиною 0,4 мм, але такий лист підійде тільки для перекриття навісів, козирків або даху господарського приміщення.

Безсумнівно, якщо вибирати брендовий черепицю з повноцінною гарантією, то про якість такого матеріалу можна не переживати. Популярні бренди завжди і всюди використовують тільки якісні і технологічні матеріали, при цьому строго-настрого щоб виконувати всі пункти виробництва. Їм просто немає сенсу робити неякісну річ, адже гарантію потім платити їм.

Захист металочерепиці від корозії.

В основі черепиці лежить метал, і доцільним буде питання будь-якого з споживачів - а чи не буде такий матеріал іржавіти і окислюватися. Наступним виникне питання: як захистити черепицю від корозії і негативного впливу зовнішнього середовища.

Для захисту металу від корозії на такий лист наноситься тонкий, але якісний шар цинку, який в свою чергу покриває весь лист і повністю анулює ризик його вступу в окисну реакцію з різними зовнішніми факторами.

Саме по собі цинкове покриття також схильне до корозії, найчастіше стає видно, як ніби на поверхні виступили білі висоли. При захисті листа від цинкової корозії застосовують процес пасивації.

Пассивация - перехід використовуваних у виробництві металів в особливу пасивний стан, яке безпосередньо пов'язане з потужним освітою тоненьких поверхневих, повністю перешкоджають небажаної корозії, шарів сполук. Такий шар часто складається з декількох молекул, так що товщини листа не додається. Використання цього шару дозволяє знизити ризик небажаної хімічної або фізичної реакції між шаром грунтовки і шаром цинку.

Покриття металочерепиці.

Наступний етап виготовлення листа - нанесення шару грунтовки, а також захисного покриття з полімерних матеріалів. Це процес одночасний і послідовний. Такий процес відбувається в одному і тому ж цеху. Головне завдання грунту - запобігання виникненню тріщин в нижніх шарах. Крім того, таке покриття допомагає надійному і однаковому розподілу тонкого шару полімеру.

Початку лист обробляють захисним тоненьким шаром такого матеріалу, як цинк, а потім - за необхідне тонким шаром антикорозійного матеріалу і після цього йде шар грунтовки. Після цих маніпуляцій на зовнішню (головну) сторону наносять шар полімерного матеріалу, а нижню сторону покривають прозорим лаком. Хімічний склад матеріалу і товщина захисних кольорових і різнокольорових полімерних покриттів абсолютно різноманітна і залежить безпосередньо від виробника.

Захисний (або декоративний) шар на черепицю може наноситися різноманітними полімерними видами покриттями, які мають звичай відрізнятися не тільки по міцності, але і також довговічності і 100% стійкості до ультрафіолетових променів. Найбільш популярними з них є:

ПВДФ.
Пурал.
Поліестер.
Пластізол.


З них самим бюджетним є поліестер. Він вигідно відрізняється від інших економічністю і відмінною пластичністю, але також має і недоліки. Головним недоліком його є низька стійкість до пошкоджень і подряпин, тобто потрібно бути більш пильними як при монтажі листів, так і при збиранні забруднень з даху. Існують матові і глянцеві листи металочерепиці. Матові листи, за рахунок трошки більшої товщини, вважаються найбільш стійкими до різного роду механічних пошкоджень.

Матова металочерепиця має в складі інноваційний тефлон.

 

Саме ця добавка додає зносостійкості такого виду покриття. Використання листів з таким видом покриття можливо в абсолютно будь-яких кліматичних зонах. Але ходити по таким металевим листам можна. Також категорично заборонено зчищати з таких дахів сніг і оббивати з такого покриття бурульки.

глянцева металочерепиця

застосовується на дахах з гострим кутом нахилу, де немає потреби згрібати опале листя або зчищати сніг. При вмісті цинку більше 200 грам на квадратний метр термін служби такого покриття може досягати 30 років за умови дотримання всіх рекомендацій по експлуатації.

Пластізол ж є повною протилежністю поліестеру. Він добре стійкий до різноманітного виду механічних пошкоджень і &laquo готовий до абсолютно будь-яких випробувань&raquo . Наноситься він шаром в 200 мкм і має унікальну текстуру, яка і робить його привабливим і бездоганно унікальним.

Пурал (або поліуретан) - найстійкіший матеріал за характеристиками кольору. Такий матеріал найменше схильний до вицвітання. Наноситься він в товщину всього в 50 мкм, забезпечуючи бездоганну зносостійкість, дуже високий ступінь міцності, потужну стійкість до різноманітних зовнішніх пошкоджень, а також опадам і надмірного небажаного ультрафіолету.

Матова металочерепиця пурал використовує в основі полімерне покриття з модифікованого поліуретану. Така поверхня з матовим шаром дуже схожа зовні на натуральну черепицю, що вигідно відрізняє її від вкритих глянцем дахів. Покриття пурал матовий стійкіше до подряпин, а також до дії атмосферних опадів і вітрів. Також, приємним є факт, що такий дах не вицвітає зовсім.

ПВДФ має досить невелику товщину нанесення - всього 27 мкм, але в той же час володіє бездоганними характеристиками в порівнянні з перерахованими вище матеріалами. Металочерепиця для дахів з таким видом покриття має прекрасну стійкість до ультрафіолетових променів, бездоганними антикорозійними властивостями, має низький рівень горючості і надовго зберігає заданий виробником колір. Також, таке покриття має гарну стійкість до подряпин і механічних або фізичних пошкоджень. Плюсом такого матеріалу також є те, що він простий в очищенні від забруднень. Фірми, що виробляють дане покриття пропонують різноманітну колірну гаму покриття, в тому числі і покриття &laquo під бронзу&raquo і також модне в вузьких колах покриття &laquo під золото&raquo . Поверхня листів ПВДФ може бути і матовою і глянсовою.

Таблица. Основные характеристики покрытий

Лакофарбове покриття металочерепиці існує не тільки як захисний шар, а й також відповідає за естетику даху. Існує величезна безліч покриттів: металізовані, матові даху, дахи з ефектом інею, глянцеві і інші види покриття. Також існує металочерепиця без будь-якого покриття. Колір покрівлі монтажники вибирають в залежності від архітектурних і будівельних особливостей будівлі і особистих побажань замовника. Не варто також забувати про те, що темні види металочерепиці, незалежно від матовості або глянсової фарби, вицвітають набагато швидше, ніж світлі. Світла ж дах швидше забруднюється і на ній видно навіть мінімальні опади, такий дах вимагає постійного очищення.

Формат металочерепиці.

Модульна черепиця або все-таки листова? На чому зупинити свій вибір? Дане питання хвилює практично всіх споживачів. Розглянемо прикрі недоліки і приємні переваги представлених форматів. На дахах з безліччю мансардних вікон, а також на перекриттях терас або балконів використовуються найчастіше модульні види черепиці.

Невеликий розмір кожного з модулів забезпечує мобільність, а також універсальність і 100% сумісність такого формату з будь-якими вузлами і кожним з елементів будівлі. Це дозволяє економити до 10% матеріалу при правильному монтажі. Будь-який з модулів при пошкодженні в транспортуванні, опадами або вітром, можна з легкістю замінити на інший. При цьому немає необхідності перекривати підлогу даху або зовсім - весь дах повністю. Також, Вам не буде потрібно очікувати замовлений пошкоджений лист тижнями.

Найголовнішим і незаперечною перевагою такого формату черепиці є простота укладання. Кожен з модулів черепиці має відносно невелику площу і, тим самим, дає можливість встановлювати черепицю такого формату в поодинці. Зверху на модулі зроблені спеціальні пази, які забезпечують правильне і рівне формування покрівлі.

Якщо Ваша дах - двосхилий і місця стиків даху будуть непомітні для людського ока - в такому випадку листова черепиця створена для Вас. Крім того, на користь листового матеріалу також можна сказати про її вартості - набагато дешевше, ніж модульний вид. Так що вибір черепиці залежить не тільки від гаманця, але і від .

Рассказать друзьям:
Комментарии
Пока нет комментариев
Написать комментарий
captcha
Контакты
(098) 782-27-13,
(044) 390-15-79
Пн–Сб 09:00–20:00,
Вс 09:00–17:00
info@dostroim.kiev.ua
© 2018 Интернет-магазин "Достроим" Киев. Продажа стройматериалов оптом и в розницу.
Заказ обратного звонка